B1505AP Curve Tracer

ÜrünlerPARAMETRE & CİHAZ ANALİZÖRÜ, CURVE TRACERB1505AP Curve Tracer

 
 • Pek çok güç aygıtı tesi için seçilebilir sekiz opsiyon (konfigürasyon)

 • Gelecekte ihtiyaç duyabileceğiniz yükseltmeler için modüller / geliştiriciler

 • 1500 A & 10 kV’a kadar güç aygıtı karakterizasyonu için hepsi tek parça halinde tek çözüm

 • Direnç üzerinde µΩ ölçüm kabiliyeti

 • Yüksek voltaj bias’ta doğru, alt-picoamp seviyesi, akım ölçümü

 • + / - 3 kV DC bias’a kadar direnç ölçümü

 • 10 µs yüksek güç darbe ölçümü

 • Sıcaklık ölçüm kabiliyeti

 • Yüksek voltaj ve yüksek akım arasında recabling olmadan otomatik değişim

 • Paketlenmiş güç aygıtı testi için güvenlik interlock ile standart test fikstürü

 • Test edilmiş ve desteklenen yüksek güçlü 200 A on-wafer testi

 • MS Windows tabanlı EasyEXPERT yazılımı veri yönetimini ve veri analizini kolaylaştırır.

 
SORUNUZ MU VAR?
 
TEKLİF ALIN
TANITIM

Keysight B1505A Önceden Konfigüre Edilmiş Güç Aygıtı Analizörü / Curve Tracer, pek çok güç aygıtı karakterizasyon gereklilikleri için hazır çözümler sunar. Her opsiyon, ayrık güç aygıtlarını test etmek için gereken B1505A donanımını, yazılımını ana sistem, kablolar ve test fikstürü vb. içerir. B1505AP, B1505A Güç Aygıtı Analizörü / Curve Tracer ile aynı ana sistem ve modülleri kullanır ve aynı şekilde genişletilebilir.

Keysight B1505A Güç Aygıtı Analizörü / Curve Tracer sub-picoamp seviyesinden 10 kV ve 1500 A’ya kadar yüksek güç aygıtlarını karakterize etme kabiliyetine sahip tek çözümdür. İhtiyaçlarınıza uygun, maksimum voltaj, maksimum akım ve direnç ölçümü için ihtiyaçlara dayalı olarak sekiz farklı önceden konfigüre edilmiş B1505AP paketlerinden uygulama çözümünüzü seçebilirsiniz.

B1505A yazılımı Microsoft ® Windows ®7 işletim sistemi üzerinde çalışır ve kullanıcılarının aygıt özelliklerini kontrol etmelerini ve cihazın hatalarını curve tracer sayesinde fark edebilmelerini sağlar. Tıpkı olağan curve tracer gibi B1505A, dönen tutacak pek çok sweep yeteneklerini kontrol eder. Böylece kırılma gerilimi gibi parametrelerin gerçek zaman analizine izin verir. Ayrıca “Osiloskop Görüntüsü” de desteklenir, bu da aygıta uygulanan voltaj ve akımı optimize etmede operatöre yardımcı olur. Bu ölçüm kurulumu bilgisi ve verileri otomatik olarak B1505A’nın dahili sabit disk sürücüsünde depolanmaktadır. Ayrıca bu bilgi ve veriler USB taşınabilir bellek ve diğer taşınabilir belleklere kopyalanabilir. Ölçüm verileri kolay bir şekilde aygıt ölçüm özetiyle mühendilik raporlarına kopyalanabilir.

Sağlam bir test fikstürüne sahip olmak, operatörün güvenliğini sağlamak (yüksek voltaj ve akım sebebiyle), ayrıca çok çeşitli güç paketi tiplerini desteklemede önemlidir. Önceki olağan curve tracer limitasyonu nedeniyle bazı güç aygıtları boyutları sebebiyle değerlendirilemiyordu ve bazı zamanlar aygıtı test edebilmek için bir adaptöre geçici donanım gerekmekteydi. Ancak B1505A’nın test fikstürü güç Mosfetleri, diyodlar, IGBT’ler gibi pek çok farklı cihazı kabul eder. Bu, özelleştirilebilinen test fikstür modülleri ile geniş bir test fikstür adaptörü sayesinde yapılır. Ayrıca, teks fikstürünün dahili interlock mekanizması yüksek voltajları ve akımları güvenli bir şekilde test aygıtlarına uygulanmasını sağlar.