B1506A Devre Tasarımı için Güç Cihaz Analizörü

ÜrünlerPARAMETRE & CİHAZ ANALİZÖRÜ, CURVE TRACERB1506A Devre Tasarımı için Güç Cihaz Analizörü

 
  • Tüm IV parametrelerini (Ron, BV, Leakade, Vth, Vsat vb.) ölçer.

  • Yüksek bias voltajlarında transistör giriş, çıkış ve ters transfer kapasitanslarını (Ciss, Coss, Crss, Cies, Coes, Cres, Rg) ölçer.

  • Qg curve ölçümü

  • Güç kaybı (kondüksiyon, sürme ve anahtarlama) değerlendirmesi

  • Kullanımı kolay ve tamamen otomatikleştirilmiş ölçüm

  • Data sheet karakterizasyonu modu, data sheet parametrelerinin hızlı ve kolay değerlendirilmesi

  • Geniş operasyon I/V (1500A, 3kV) Termal test ( -50°C to +250°C)

  • Osiloskop görüntüleme pulsed ölçüm dalgaformlarının görsel doğrulamasını sunar.

 
SORUNUZ MU VAR?
 
TEKLİF ALIN
TANITIM

B1506A Devre Tasarımı için Güç Cihaz Analizörü güç elektroniği devre tasarımcılarına, uygulamaları için doğru güç cihazlarını seçmelerini sağlayarak, güç elektronik cihazlarının değerini maksimize etmede yardımcı olur. Dayanma gerilimi ve direnç gibi IV parametrelerini içeren ve ayrıca üç terminal FET kapasitans, gate şarj ve güç kaybı gibi geniş çalışma koşulları altında tüm ilgili cihaz parametrelerini değerlendirebilir.

B1506A, gerçek devre çalışma koşullarındaki standart altı cihazları tanımlamanıza yardımcı olacak geniş voltaj ve akım aralığı (3 kV ve 1500 A), geniş sıcaklık ölçüm aralığı (-50°C to +250°C), hızlı pulsing kabiliyeti ve Sub-nA seviyesi akım ölçüm hassasiyeti gibi pek çok kabiliyete sahiptir.

Bu cihazın benzersiz yazılım arayüzü kullanıcılara tanıdık cihaz datasheet formatında sunar böylece herhangi bir eğitime gerek kalmadan cihazları karakterize etmeniz kolaylaşır. Test fikstürü içerisindeki entegre anahtar devre sistemi otomatikleştirilmiş testi destekler, IV ve CV ölçümleri arasında olduğu gibi yüksek voltaj ve yüksek akım testleri arasında otomatik değiştirme kabiliyetine sahiptir.

Eklenti şeklinde tasarlanmış benzersiz cihaz test fikstürü priz adaptörü kablo bağlantısı ve diğer insan kaynaklı hataları ortadan kaldırır. B1506A ayrıca termal karakterizasyonun tam otomasyonunu destekler. Bu, ya entegre thermostream kontrolü veya Thermal Plate ile yapılabilir. Test altındaki cihaz, B1506A’nın ölçüm kaynaklarına yakın mesafede bulunduğu için, kablo uzatmalarından kaynaklanan sıcaklık deney odasının neden olduğu büyük parazitler görülmez.

Bu nedenle 1500 A’e kadar olan salınımsız ultra yüksek akımlar hem düşük hem de yüksek sıcaklıklarda doğru bir şekilde ölçülebilir.

B1506A’nın kabiliyetleri, hem son ürünün değerini maksimize ederek hem de ürün geliştirme döngülerini hızlandırarak güç elektroniği devre tasarımlarında köklü değişiklikler yapar.